نصب ماکروسافت کلاینتی

آموزش نصب مایکروسافت کلاریتی در وردپرس

آموزش

در این مقاله از شرکت برنامه نویسی کرمان در زمینه سئو سایت به آموزش نصب مایکروسافت کلاریتی در وردپرس می پردازیم.
مایکروسافت اخیرا یک ابزار تجزیه و تحلیل رایگان به نام “مایکروسافت کلاریتی” را برای همه علاقه مندان به گوگل آنالیتیکس راه اندازی کرده است. با استفاده از این ابزار جدید، می توانید دقیقاً ببینید که کاربران شما در وب سایت شما چه می کنند و در عین حال از حریم خصوصی کاربران محافظت می کنند. در این مقاله با توضیحات مایکروسافت، مزایا و کاربردهای این ابزار جدید مایکروسافت و نحوه اتصال آن به وردپرس بیشتر آشنا خواهید شد.

Microsoft Clarity چیست؟

Microsoft Clarity یک ابزار تجزیه و تحلیل رایگان است که توسط مایکروسافت توسعه یافته است که اطلاعاتی در مورد نحوه تعامل کاربران با یک سایت خاص به شما می دهد. این ابزار به شما کمک می کند تا عملکرد داده های وب سایت خود را برای بهبود کیفیت وب سایت خود درک کنید و معیارهایی برای مشارکت و اطلاعات اشکال زدایی دارد.
بهترین چیز در مورد این ابزار این است که هیچ محدودیتی برای وب سایت ایجاد نمی کند و برای همه سایت ها مناسب است. حتی سایت هایی با یک میلیون بازدید کننده در روز می توانند از این ابزار استفاده کنند.

این نرم افزار به گونه ای طراحی شده است که بر سرعت وب سایت تأثیر منفی نمی گذارد. به این ترتیب می توانید اطمینان حاصل کنید که کاربران با سرعت پایین وب سایت مواجه نیستند و منتظر ارسال صفحات نخواهند بود. Clarity می تواند  ترافیک سایت شما را با هزینه اضافی صفر از شما دریافت کند.

ویژگی های کلیدی Microsoft Clarity چیست؟

3 ویژگی اصلی برای Microsoft Clarity وجود دارد: Session Replay، Heatmaps و Insights Dashboard. این ویژگی ها به صاحبان سایت درک دقیقی از تعامل کاربر، پخش مجدد جلسه و آمار داشبورد می دهد تا یک نمای کلی از تعامل کاربر به همراه مجموعه ای از فیلترها داشته باشند

Session Playback:

Microsoft Clarity یک صفحه نمایش دارد که جلسات زنده را نشان می دهد. در اینجا می توانید ببینید که کاربر دقیقاً کجا کلیک کرده است، بازدیدکننده در کجا اسکرول کرده و متوقف شده است و کلیک بعدی روی کدام صفحات دیگر رخ داده است.

Heatmaps:

این ویژگی تجزیه و تحلیل دقیقاً نشان می دهد که بازدیدکننده در کجای سایت شما کلیک کرده است. این ویژگی به این دلیل مفید است که می توانید بفهمید کدام قسمت از سایت شما محبوب ترین است و راهنمایی هایی در مورد اینکه چرا و چگونه کاربران به آنجا می رسند را دریافت کنید. Clarity دو نوع Heatmaps دارد، نقشه های کلیکی و نقشه های اسکرول. Clickmaps و Scrollmaps. ClickMap به شما کمک می کند محتوای صفحه وب را شناسایی کنید که بازدیدکنندگان به احتمال زیاد با آن تعامل دارند، و اگر بازدیدکنندگان به سادگی در صفحه ای از سایت شما قرار بگیرند و به پایین اسکرول کنند، با ویژگی ScrollMap به شما اطلاع داده می شود.

Insights Dashboard:

این داشبورد اطلاعات آماری یک نمای کلی از عملکرد و پارامترهای رفتاری کاربران و بازدیدکنندگان وب سایت را در اختیار شما قرار می دهد. داشبورد شامل معیارهای کلی است که به شما یک نمای کلی از ترافیک وب سایت شما می دهد و می توانید در یک نگاه ببینید که چند کاربر روی لینک ها کلیک می کنند. همچنین می توانید اطلاعات دیگری مانند تعداد خطاهایی که در طول فعالیت کاربر در وب سایت شما رخ داده است و میانگین زمانی که کاربر در وب سایت شما می ماند را مشاهده کنید  و  Microsoft Clarity همچنین فیلترهایی برای استخراج داده های خاص ارائه می دهد.

مایکروسافت کلاریتی برای کمک به بهبود واقعی سئو:

هدف اصلی از بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو، جذب بازدیدکنندگان بیشتر به وب سایت شماست. اگر کاربران نتوانند آنچه را که به دنبال آن هستند در سایت شما بیابند، در دراز مدت هیچ سودی برای شما نخواهد داشت و اهداف تجاری شما را برآورده نخواهد کرد.

اگر بتوانید حوزه های کلیدی وب سایت خود را که کاربران را به سمت سایت خود سوق می دهد شناسایی کنید، می توانید عملکرد و بهره وری را برای تبدیل بهتر بهبود بخشید. داده های Heat Map به شما نشان می دهد که کدام قسمت ها بیشترین کلیک و فعالیت را دارند. تحقیق و تجزیه و تحلیل آنها تضمین می کند که محتوای ارزشمندتری را به کاربران خود ارائه می دهید.
در نهایت می توان گفت که این ابزار متن باز تمام جزئیات لازم در مورد نحوه کار و ارتباط یک سایت را ارائه می دهد. ویژگی‌های منحصربه‌فرد و متمایز آن به شما داده‌های منظمی در مورد افرادی که از وب‌سایت شما بازدید می‌کنند، می‌دهد و به شما فضایی برای بهبود بیشتر می‌دهد. همه ما قدرت و ضرورت محتوای با کیفیت را برای کسب رتبه خوب برای کسب و کار شما می دانیم.

اگر می‌خواهید محصولات و محتوای مرتبط را به بازدیدکنندگان خود ارائه دهید، Microsoft Clarity برای شما مفید خواهد بود و برای افرادی که می‌خواهند رفتار و نیازهای کاربران خود را در رابطه با خدماتی که می‌خواهند به آنها ارائه دهند، درک کنند، یک امتیاز مثبت خواهد بود بنابراین پیشنهاد می شود در آینده از این ابزار همراه با گوگل آنالیتیکس استفاده کنید.

نصب مرحله به مرحله Microsoft Clarity در وردپرس:

تا اینجا ما Microsoft Clarity و اینکه Microsoft Clarity چیست را معرفی کردیم. در ادامه این آموزش جذاب وردپرس به روش نصب مایکروسافت کلاریتی می پردازیم.

ابتدا باید به وب سایت Microsoft Clarity مراجعه کرده و روی دکمه sign up – its free کلیک می کنیم.

آموزش نصب مایکروسافت کلاریتی در وردپرس

سپس برای عضویت، باید یکی از راه های پیشنهادی برای ثقبت نام را انتخاب کنید.استفاده از جیمیل یا شبکه های اجتماعی، که من در اینجا ثبت نام با گوگل را انتخاب کردم.

آموزش نصب مایکروسافت کلاریتی در وردپرس

در این قسمت جیمیل خود را وارد کرده روی دکمه Next کلیک می کنیم. در صورتی که جیمیل ندارید می توانید روی دکمه Create account کلیک کرده و جیمل جدید برای خود ایجاد کنید.

آموزش نصب مایکروسافت کلاریتی در وردپرس

در این قسمت جیمیل خود را وارد کرده و گزینه I accept the clarity را انتخاب می کنیم و روی دکمه Continue کلیک می کنیم.

آموزش نصب مایکروسافت کلاریتی در وردپرس

در این قسمت نام سایت و Url سایت خود را وراد کرده و روی دکمه Add new project کلیک می کنیم.

آموزش نصب مایکروسافت کلاریتی در وردپرس

در صفحه بعد روی دکمه Get tracking code کلیک کرده تا یک کد برای شما در صفحه بعد ارسال شود.

آموزش نصب مایکروسافت کلاریتی در وردپرس

دکمه Copy to clipboard را کلیک کرده تا کد کلاریتی ذخیره شده، سپس آن را با استفاده از افزونه Insert Headers and Footers در هدر سایت قرار دهید.

روش کار با افزونه Insert Headers and Footers به ​​این صورت است که پس از نصب و فعال سازی افزونه، روی Settings>Insert Headers and Footers در صفحه داشبورد وردپرس خود کلیک کنید.

سپس باید کد Microsoft Clarity را در قسمت اسکریپت هدر وارد کنید. پس از انجام این کار، روی دکمه ذخیره در پایین صفحه کلیک کنید تا تنظیمات ذخیره شوند. این افزونه به طور خودکار کدهای تجزیه و تحلیل Microsoft Clarity را به تمام صفحات وردپرس اضافه می کند و سپس می توانید کنترل کاملی بر اطلاعات و داده های سایت خود داشته باشید.

نظرات