دسته بندی وبلاگ

برچسب ها

طراحی سایت چه تاثیری در سئو دارد

تاثیر طراحی سایت بر سئو سایت

مقالات

در این مقاله از شرکت  طراحی سایت در کرمان اسپرلوس، به ۴ مورد از موارد تاثیر طراحی سایت بر سئو سایت می پردازیم. نکته مهمی که وجود دارد، لذت بردن از سایت شماست! این احساس رضایت به شکل مداوم توسط گوگل چک می شود. مدت زمانی که قبل از خروج از سایت در صفحات مختلف آن صرف می کنیم و تعداد صفحاتی که مرور میکنیم، بخشی از این تحلیل است. در واقع چیزی که برای گوگل اهمیت دارد، مورد استفاده بودن یک محتوا برای کاربران و استفاده‌ی حداکثری از آن است. موارد گفته شده مواردی هستند که که شرکت سئو سایت در کرمان  اسپرلوس همیشه در اولویت طراحی قرار می دهد.

آنچه در این مقاله میخوانید…

 

موبایل فرندلی بودن وب سایت (Mobile-friendliness)

موبایل فرندلی

در حال حاضر، هر کسی که سطحی ترین دانشی در زمینه سئو و طراحی سایت داشته باشد، باید از اهمیت موبایل فرندلی بودن یا ریسپانسیو بودن سایت برای دستگاه های موبایل آگاهی داشته باشد.

در واقع باید گفت، اولین مورد از موارد تاثیر طراحی سایت بر سئو سایت بحث mobile friendly ست. اگر تا امروز بحث موبایل فرندلی وب سایت خود را پشت گوش انداخته اید، باید بدانید که همین حالا هم چند سال از رقبای خود عقب افتاده اید! گوگل در سال 2015 موبایل فرندلی بودن را به عنوان یکی از فاکتور های رنک دهی خود در نظر گرفت. این یعنی حدود 7 سال پیش!


مطلب پیشنهادی:بایدها و نباید های طراحی سایت


پس از آن، در سال 2017 گوگل الگوریتم mobile first index را معرفی کرد که هدف آن ایندکس شدن سریع تر ورژن موبایلی سایت ها بوده است.

همه این موارد نشان دهنده این اسesperlos.ir/…/dos-and-donts-of-website-designت که وضعیت نسخه موبایلی سایت شما برای گوگل تا چه اندازه حائز اهمیت است. با این وجود، هنوز هم سایت های زیادی وجود دارند که اهمیت ریسپانسیو بودن را نادیده گرفته اند.

در چند سال اخیر، تعداد کسانی که روی کامپیوترهای دسکتاپ یا رومیزی سرچ می کنند بسیار کم شده است. این یعنی بیش از نیمی از ترافیک سایت شما از روی گوشی های موبایل می آید. حال بدون داشتن طراحی سایت موبایل فرندلی، شما ممکن است بیش از نیمی از ترافیک سایت خود را از دست دهید و این یعنی فاجعه!

اگر سایت شما به دلیل داشتن ظاهر نامناسب روی دستگاه های موبایل یا تبلت بانس ریت یا نرخ پرش بالایی داشته باشد، سیگنال منفی به گوگل ارسال خواهد شد و رنک شما در گوگل قطعا تحت تاثیر قرار می گیرد.

طراحی خوانا و مناسب برای محتوای سایت

عشق در نگاه اول؟ چرا که نه!?….. قطعا محتوای بروز و ارزشمند بعنوان فاکتور مهم سئو اهمیت ویژه ای دارند اما چیزی که بازدیدکننده در نگاه اول و بدون خواندن حتی یک کلمه نسبت به سایت تان می پرسد این است: باید بمانم یا بروم؟
با رعایت این نکات در طراحی، کاربران را به ماندن و استفاده کردن از مطالب سایت خود ترغیب کنید:

حتما شما تجربه مشاهده سایتی را دارید که خواندن متن در آن به دلیل طراحی ضعیف سخت باشد. شاید رنگ فونت متن روشن و روی پس زمینه سفید بوده و یا رنگی تیره برای متن روی پس زمینه مشکی انتخاب شده باشد. امّا مشکل همیشه رنگ فونت نیست. گاهی اوقات اندازه فونت و یا حتی نوع فونت می تواند منجر به این شود که خوانایی متن کاهش یابد. پس مورد بعدی در تاثیر طراحی سایت بر سئو سایت این است:

  • متن خوانا
  • روان شناسی رنگ ها (مطلب پیشنهادی: روانشناسی رنگ ها در طراحی سایت)
  • استفاده از منو
  • تابلوهای راهنما (کال تو اکشن ها)
  • لینک های مناسب به صفحات
  • فاصله بین خطوط و المان های صفحه

شرکت اسپرلوس خدمات طراحی سایت با طراحی اختصاصی را با بهترین کیفیت و کمترین زمان ممکن انجام می دهد.


مطلب پیشنهادی: تاثیر UI و UX در سئو


سرعت سایت

سرعت سایت

اولین عامل محتمل پایین بودن سرعت را می توانید طراحی سایت در نظر بگیرید. در زمینه رابطه بین طراحی سایت و سئو، سرعت سایت یکی از مهم ترین فاکتورهایی است که باید در نظر گرفته شود. در واقع می توان گفت سرعت سایت یکی از اصلی ترین جنبه های سئو فنی محسوب می شود. امروزه بسیاری از سایت ها با مشکل پایین بودن سرعت سایت مواجه هستند.

اگر سایت شما رنک خوبی ندارد، یکی از دلایل آن می تواند این باشد که سرعت لود سایت پایین است و کاربران کم حوصله هم سایت شما را می بندند. با بسته سایت، بانس ریت یا نرخ پرش  شما بالا می رود و همین باعث می شود که رتبه شما تحت تاثیر قرار بگیرد.


مطلب پیشنهادی: تاریخچه طراحی سایت


هیچ وقت فراموش نکنید که سرعت سایت یکی از فاکتورهای رنک دهی در گوگل محسوب می شود، به همین دلیل ضروری است که شما در جهت بهینه سازی سایز تصاویر، حذف پلاگین های غیر ضروری، فعال کردن کش مرورگر ، مینی فای کردن کدهای سی اس اس، amp کردن اقدام کنید.

شاید تصور شما این باشد که زمان لود سایت شما مناسب است ولی این را در نظر نگرفته اید که کاربران حاضرند چقدر صبر کنند. در حالت ایده آل، سایت شما باید نهایت در عرض ۳ ثانیه لود شود.

وقتی که لود سایت شما بیشتر از ۴ یا ۵ ثانیه نهایتا طول بکشد، بیش از نیمی از کاربران سایت شما را ترک خواهند کرد. اهمیت سرعت سایت در دستگاه های موبایل بیشتر است. زیرا کاربران موبایلی صبر کمتری دارند و سایت را زودتر ترک می کنند.

در زمینه طراحی سایت و سئو، سرعت علاوه بر این که برای کاربران مهم است، برای گوگل نیز اهمیت بالایی دارد. سرعت سایت شما روی توانایی گوگل برای کراول کردن سایت شما تاثیر خواهد داشت.

اگر سرعت نامناسب باعث شود که گوگل صفحات کمتری از سایت شما را کراول کند، در نتیجه آن صفحات کمتری از سایت شما ایندکس خواهد شد.

تعریف سایت مپ (site map)

سایت مپ

در زمینه کراول کردن وب سایت توسط گوگل، طراحی سایت به روش های مختلفی می تواند کمک کننده باشد. اگر می خواهید موتورهای جستجو هوشمندانه تر سایت شما را بررسی و کراول کنند، باید استفاده از سایت مپ را در دستور کار خود قرار دهید.

سایت مپ شما راهنمایی از تمام صفحات سایت و محتوای آن را در اختیار موتور جستجو قرار می دهد. به همین دلیل، سایت مپ به شما این فرصت را می دهد که به موتور جستجو بگویید که کدام صفحات برای شما اهمیت بیشتری دارند.

فرقی نمی کند که سایت شما بزرگ و قدیمی باشد یا تازه تاسیس. داشتن سایت مپ برای شما امری ضروری خواهد بود. علاوه بر بحث کمک به موتورهای جستجو، سایت مپ ها به کاربران نیز کمک می کنند که راحت تر در سایت حرکت کنند و صفحات مدنظر خود را پیدا کنند. همانطور که برنامه نویسی پرتال به شما کمک می کند که بتوانید پورتال های اختصاصی در جهت ساماندهی کسب و کار خود پیاده کنید.

همچنین، سایت مپ ها حاوی متادیتا های مفیدی هستند که به صفحات شما کمک می کنند در گوگل رنک بهتری بگیرید.

نظرات

  • آخرین مقالات
بهترین راه برای اینکه مطلب خود را برسانی، این است که خیلی ساده بروی سر اصل مطلب
مشاهده بیشتر