دسته بندی وبلاگ

برچسب ها

خدمات طراحی در کرمان

۱۰ تکنیک قدرتمند طراحی لوگو

مقالات

چگونه یک لوگو طراحی کنیم ؟

می خواهید بدانید چگونه یک لوگو طراحی کنید؟ همراه ما باشید تا در این مقاله تجربیات و ترفندهای متحصصین شرکت اسپرلوس که یک شرکت با تجربه دیجیتال مارکتینگ است و خدمات طراحی سایت،سئو و  طراحی لوگو در کرمان را به بهترین شکل انجام می دهد را با شما به اشتراک بگذاریم.

برای طراحی یک لوگو چیزهای زیادی برای فکر کردن وجود دارد، طراحی لوگو به مهارت ، تجربه، دانش و تمرین بسیار زیاد با هدف انتقال پیام های مختلف نیاز دارد.همراستایی لوگوی عالی با محصول مناسب به این معنی است که نام تجاری با ارزشی است. برای مثال لوگوی نایکی، مک دونالد. اما چگونه این طرح های لوگو به جایگاه نمادین خود دست یافتند و قابلیت تشخیص فوری دارند؟

بیشتر طراحی های لوگوی موفق ویژگی های خاصی دارند و ما می توانیم آنها را تشخیص دهیم.

آنها از قوانینی پیروی کردند که که ما در این مقاله این قوانین را به ۱۵ دسته تقسیم کرده ایم. ابتدا ۱۰ قانون دیوید ایری برای طراحی یک لوگوی موفق را بررسی می کنیم و سپس به نکات برتر نیک کارسون، استراتژیست محتوای برند برای اجرای طراحی لوگو مراجعه می کنیم.

آنچه در این مقاله می خوانید…

چرا باید چگونه طراحی کردن یک لوگو را یاد بگیریم؟

یادگیری طراحی لوگو

اول، بیایید به خود یادآوری کنیم که چرا طراحی یک لوگو بسیار مهم است. لوگو معمولا اولین برندی است که یک مشتری بالقوه می بیند. همچنین معمولا این لوگو است که بیشترین تاثیر را روی ما می گذارد و باعث می شود که مشتری زمان طولانی تری با ما بماند(اگر موفقیت آمیز باشد).
لوگو می تواند چیزهای زیادی در مورد یک برند به ما بگوید، از جمله اینکه یک برند چه کاری انجام می دهد و چه چیزی را نشان می دهد. هنگامی که مصرف کنندگان با طراحی لوگو ارتباط برقرار می کنند، آنها اغلب تمایل بیشتری به سرمایه گذاری زمان یا پول خود در شرکت یا محصول دارند.

طراحی لوگو به هیچ عنوان تنها عنصر در برند سازی موفق نیست اما این یکی از مواردی است که باید از همان ابتدا درست انجام شود زیرا اغلب در مرکز کل استراتژی برند قرار دارد.


مطلب پیشنهادی: برای سایت خود چه تم رنگی انتخاب کنم؟


10 قانون طلایی تکنیک طراحی لوگو

قانون اول: مقدمات را انجام دهید

یکی از جالب ترین بخش های طراح بودن این است که با هر پروژه جدید چیزهای جدیدی یاد می گیرید. هر مشتری متفاوت است حتی در حرفه های یکسان، افراد کارهای خود را به روش های مختلف انجام می دهند. طراحی لوگو باید با مقدمات اولیه شروع شود.آشنایی با مشتری و محصول او به شما کمک می کند قوی ترین جهت طراحی را انتخاب کنید .

اطمینان حاصل کنید که همیشه از مشتری خود دلیل وجود آنها را بپرسید، چه کاری انجام می دهند، و چگونه انجام می دهند؟چه چیزی آنها را از سایر برندها متمایز می کند؟ آنها برای چه کسانی آنجا هستند و برای چه چیزی بیشتر ارزش قائل هستند؟ همانند سوالاتی که ما در مرحله اول پروپوزال طراحی سایت خود می پرسیم.
برخی از این سوالات ممکن است آنقدر ساده باشند که غیر ضروری به نظر برسند، اما پاسخ به آنها می تواند چالش برانگیز باشد و به سوالات بیشتری در مورد کسب و کار مشتریان شما منجر شود. آنچه در این مرحله پروژه کشف می کنید واقعا می تواند به شما کمک کند هنگام شروع طراحی لوگو، بازار را از دست ندهید.

قانون دوم: با یک طراحی اولیه شروع کنید

طراحی اولیه

با بسیاری از ابزارهای دیجیتال موجود امروز، ممکن است برای ایجاد طراحی لوگو مستقیما به سراغ رایانه خود بروید، اما استفاده از صفحه طراحی به شما این فرصت را می دهد که چشمان خود را از تابش خیره کننده مانتیور در امان نگه دارید و مهمتر اینکه ایده های طراحی بسیار سریعتر و آزادتر به سراغتان می آیند.

بدون رابط دیجیتال شما آزادی کامل برای کاوش دارید و اگر در شب با ایده ای از خواب بیدار می شوید که نمی خواهید از دست بدهید یک قلم و کاغذ کنار تخت شما هنوز بهترین را برای ثبت آن ایده است. با استفاده از قلم و کاغذ طراحی و قرار دادن اشکال دقیقا در جایی که می خواهید آسان تر است و مطمئن باشید که همیشه زمانی برای دیجیتالی کردن علائم شما در آینده وجود خواهد داشت.

قانون سوم: سیاه و سفید شروع کنید

رنگ بخش مهمی از برندسازی است اما گاهی اوقات می تواند باعث حواس پرتی شود و میتواند مفهوم اصلی لوگو را برای مشتری دشوار کند. رها کردن رنگ برای مراحل بعدی می تواند به شما این امکان را بدهد که بر روی ایده اصلی طراحی لوگوی خود تمرکز کنید و تا روی عنصری (رنگ) که معمولا تغییر آن بسیار آسان تر است. نجات یک ایده ضعیف با یک پالت جالب غیر ممکن است. اما یک ایده خوب صرف نظر از رنگ، همچنان خوب خواهد بود.

قانون چهارم: مطمئن شوید که طرح شما مرتبط است.

طراحی مرتبط

طراحی لوگو باید با ایده ها مرتبط باشد، یک تایپ زیبا برای یک رستوران سطح بالا بهتر از یک مهد کودک مناسب است. به همین ترتیب، پالت صورتی و زرد فلوروسنت احتمالا به پیام شما در ارتباط با بازنشستگان مرد کمک نمی کند.شما این چیزها را می دانید و ممکن است نسبتا واضح به نظر برسند، اما تناسب همیشه عمیق تر است.

قانون پنجم: طرحی را ایجاد کنید که به راحتی در ذهن ها بماند.

یک لوگوی خوب به یاد ماندنی است، ایجاد برند برای ماندن در ذهن مشتری بالقوه علیرغم رقابت با سایر برندها برای جلب توجه مشتری نیز است. چگونه می توان به آن دست یافت؟ در اینجا سادگی باید کلید واژه شما باشد.یک  لوگوی واقعا ساده را اغلب می توان پس از یک نگاه کوتاه به یاد آورد، چیزی که با طراحی بیش از حد دقیق امکان پذیر نیست.

علامت تجاری باید بر روی یک مفهوم متمرکز شود در یک داستان. در بیشتر موارد این بدان معنی است که باید یک فرم بدونت عارضه داشته باشد تا بتواند در اندازه های مختلف و در طیف وسیعی از کاربردها کار کند، از نماد یک وب سایت در نوار مرورگر تا علات گزاری روی یک ساختمان.

قانون ششم: برای متفاوت بودن تلاش کن

طراحی متفاوت

اگر رقبای یک برند همه از یک سبک تایپو گرافی استفاده می کنند، همان نوع پالت، یا نمادی در سمت چپ نام تجاری قرار داده شده است، این یک فرصت عالی است برای شما برای متمایز شدن. انجام کاری متفاوت واقعا می تواند به برجسته شدن طراحی لوگوی شما کمک کند.

شباهت زیاد در بازار لزوما به این معنی نیست که کار شما آسان تر شده است، اگر چه گاهی به یک مشتری شجاع نیاز ایت تا روندی را که در اطراف خود می بینید را به هم بریزید. با این حال نشان دادن تخیل در مجموعه طراحی خود یکی از راه های خوب برای جذب مشتری مورد نظر شماست و نشان دادن مفهوم شما می تواند به رفع هر گونه شک و تردید کمک می کند.

قانون هفتم: هویت برند گسترده تر را در نظر بگیرید.

ما معمولا یک لوگو را در انزوا مطلق نمی بینیم. معمولا در چهارچوب یک وب سایت ارائه می شود، یک پوستر، یک کارت ویزیت، آیکون یک اپلیکیشن یا هرگونه پشتیبانی و برنامه های کاربردی دیگر.

قانون هشتم: خیلی تحت اللفظی نباشید.

یک لوگو نباید نشان دهد که یک شرکت چه کاری انجام می دهد، در حقیقت اگر اینطور نباشد اغلب بهتر است. علائم انتزاعی بیشتر اغلب ماندگارتر هستند. از لحاظ تاریخی شما کارخانه خود را نشان می دهید، یا شاید یک نشان خانوادگی اگر بیزینس شما خانوادگی باشد، اما نمادها کاری که شما انجام می دهید را نشان نمی دهند. در عوض، آنها به وضوح نشان می دهند که شما کی هستید. معنای لوگو در چشم عموم پس از آن اضافه می شود، زمانی که می توان بین کارهایی که شرکت انجام می دهد و شکل و رنگ لوگو آن ارتباط برقرار کرد.

قانون نهم: به یاد داشته باشید نمادها ضروری نیستند.

لوگوهای برتر

لزومی ندارد که یک لوگو همیشه یک نماد باشد. اغلب یک نشانه کلمه سفارشی می تواند به خوبی کار کند، به خصوص زمانی که نام شرکت منحصر به فرد باشد- فقط به گوگل فکر کنید.

البته گاهی اوقات کلمات در برنامه های بسیار کوچک کار نمی کنند، بنابراین ممکن است تغییرات مورد نیاز باشد. این کار ممکن است به سادگی برداشتن یک حرف از لوگو و تغییر رنگ آن باشد.

قانون دهم: طراحی لوگوی خود را زنده کنید.

در بازار برند سازی مدرن، یک لوگوی ایستا که به آرامی در گوشه یک قطعه طراحی تمام شده قرار می گیرد، اغلب دیگه کافی نیست، شما باید به این فکر کنید که چگونه طراحی لوگوی شما می تواند در حرکت برای برنامه های دیجیتال زنده شود. این کار ممکن است نیاز به همکاری با متخصصان انیمیشن یا گرافیک متحرک برای کشف پتانسیل آن داشته باشد.


 مطلب پیشنهادی: تاثیرui/ux در سئو


برای سفارش طراحی لوگو به کجا مراجعه کنم؟

طراحی لوگو در کرمان

شما می توانید برای طراحی لوگو برند خود به اسپرلوس مراجعه کنید،طراحان متخصص و هنرمند ما بهترین لوگو که هم طبق سلیقه ی شما باشد و هم معرف کسب و کار شما را برایتان طراحی می کنند.برای دیدن نمونه کارهای واحد طراحی لوگو وارد سایت اسپرلوس شوید و از فهرست وارد بخش نمونه کارهای طراحی گرافیک شوید.

نظرات

  • آخرین مقالات
بهترین راه برای اینکه مطلب خود را برسانی، این است که خیلی ساده بروی سر اصل مطلب
مشاهده بیشتر