سئو کلاه خاکستری

سئو کلاه خاکستری چیست؟ واقعیت غیر قابل انکار سئو در سال 2023

مقالات

سئو کلاه خاکستری بر خلاف نظر اکثر سئو کاران تکنیک هایی بین کلاه سیاه و کلاه سفید نیست. در صورتی که تکنیک های بهینه سازی کلاه خاکستری را  گوگل متوجه شود باعث جریمه وب سایت شما خواهد شد.در این مقاله از شرکت اسپرلوس واحد سئو به تعریف سئو کلاه خاکستری و تکنیک های آن می پردازیم. با ما همراه باشید.

آنچه در این مقاله خواهیم خواند…

سئو کلاه خاکستری چیست؟​

سئو کلاه خاکستری چیست؟​

اگر تکنیک های سئو کلاه خاکستری توسط افراد حرفه ای استفاده شود، می تواند موثر باشد، اما باید بدانید که در واقع در لبه آتش و پرتگاه قدم می زنید. یک اشتباه کوچک می تواند شما را به ورطه پرتگاه  نزدیک کند. بنابراین نمی توان خیلی مطمئن بود که استفاده از این روش ها به شما صد درصد جواب می دهد. در واقع سئو کلاه خاکستری شامل تکنیک هایی است که شباهت زیادی به سئو کلاه سیاه دارد اما در صورت استفاده صحیح می تواند در افزایش رتبه وب سایت موثر باشد.

گاهی اوقات مرزهای بین کلاه سیاه و سفید با خاکستری گیج کننده می‌شود؛ سئو کلاه خاکستری عمدتاً با تاکتیک‌های مشکوکی سروکار دارد که برخی از آن‌ها روزی ممکن است به کلاه سیاه تبدیل شوند.

گاهی اوقات مرزهای بین کلاه سیاه و سفید با خاکستری گیج کننده می‌شود؛ سئو کلاه خاکستری عمدتاً با تاکتیک‌های مشکوکی سروکار دارد که برخی از آن‌ها روزی ممکن است به کلاه سیاه تبدیل شوند.

برای استفاده از سئو کلاه خاکستری این نکته را در نظر داشته باشید. این نوع سئو می تواند به بزرگتر شدن وب سایت شما و بهبود جایگاه آن کمک کند، اما از طرفی اگر به درستی از آن استفاده نشود، باعث از دست دادن وضعیت فعلی شما می شود. ترافیک وب سایت شما تا حد زیادی کاهش می یابد.

به گفته گوگل، اگر می خواهید وب سایت خود را سئو کنید، باید مانند یک پسر یا دختر خوب و حرف  گوش کن عمل کنید و تمام استراتژی های اولیه را در وب سایت پیاده سازی کنید. راستش را بخواهید، اجرای این راه حل که به تکنیک های سئو کلاه سفید معروف است، بسیار زمان بر است!
از طرف دیگر، اگر می خواهید از راه حل غیرقانونی استفاده کنید که سریعتر شما را به صفحه اول وب سایت شما برساند، گوگل می تواند استفاده شما از سئو کلاه سیاه را ببیند و به سرعت شما را جریمه می کند. های سئو کلاه سفید


مطلب پیشنهادی:تکنیک های سئو کلاه سفید


تفاوت سئو کلاه خاکستری با کلاه سیاه​

تفاوت سئو کلاه خاکستری با کلاه سیاه​

تفاوت سئو کلاه خاکستری با سئو کلاه سیاه در این است که نحوه استفاده از آن با قوانین موتور جستجو مغایرت مستقیم ندارد و این مفهوم کلاه خاکستری را نسبت به کلاه سیاه وسوسه انگیز تر کرده است.

این موضوع را در نظر بگیرید که گوگل غیب را نمیداند، گوگل به این راحتی هم نمی تواند حدس بزند که شما چکار کرده اید.

به عنوان مثال خرید بک لینک جز کلاه سیاه محسوب می شود اما به راستی گوگل از کجا می داند که شما این بک لینک ها را خریده اید ، مگر اینکه خودتان بند را آب داده باشید!!!!!!!!!!


مطلب پیشنهادی:رازهای مخفی سئو کلاه سیاه


در زمان بک لینک دادن حواستان به این موارد باشد:​

در زمان بک لینک دادن حواستان به این موارد باشد

 1. حذف لینک:وقتی لینکی را در سایتی قرار می دهید و پس از مدتی لینک به طور ناگهانی حذف می شود، گوگل فکر می کند که لینک خریداری شده و مدت زمان شما به اتمام رسیده است. پس مراقب باشید لینک را پاک نکنند!
 2. انحصار پیوند از یک وبلاگ یا سایت: هنگامی که گروه خاصی از وبلاگ ها به شما و به تنهایی به شما پیوند می دهند، گوگل مشکوک می شود که شما آن وبلاگ ها را ایجاد کرده اید. بنابراین اگر وبلاگ می‌زنید و خود را به آن وبلاگ‌ها وابسته می‌کنید، هر از گاهی از محتوای سایت‌های دیگر استفاده کنید. گاهی اوقات پیوندهایی به برخی سایت های دیگر (مثلاً ویکی پدیا و غیره) ارائه دهید.
 3. لینک سازی سریع: شما در این هفته 200 لینک می خرید (از طریق تبلیغات متنی یا رپورتاژ یا هر روش دیگری) و سپس به سرعت لینک ها را برای یک یا دو ماه خریداری می کنید. خوب گوگل متوجه می شود که برای آن 200 لینک پول پرداخت کرده است. پس لطفا آهسته و پیوسته حرکت کنید.
 4. همان IP:فرض کنید 90 درصد از بک لینک های شما از یک IP می آیند! خب، واضح است که ابررایانه گوگل با یک نیشخند سایت شما را در  رتبه بندی به سمت نتایج پایین تر سوق می دهد.تکنیک های کلاه خاکستری​با استفاده از تکنیک های کلاه خاکستری شما می توانید به سرعت نتایج برتر را بگیرید چون گوگل توانایی تشخیص برخی ازین روش ها را ندارد و شما میتوانید به صورت چراغ خاموش خود را بالا بکشید.اینها تکنیک ها و استراتژی های سئو کلاه خاکستری هستند. برای آموزش تکنیک های سئو کلاه خاکستری یا آموزش سئو کلاه خاکستری با ما همراه باشید. این تکنیک ها به شما کمک می کند تا از مزایای سئو کلاه سفید و سیاه استفاده کنید و از مضرات هر دو جلوگیری کنید. یعنی با وجود اینکه با سرعت بیشتری  حرکت میکنید اما جریمه نمی شوید!
  1. خرید دامنه:

  دامنه‌های منقضی شده بسیاری وجود دارند که می‌توانید آنها را خریداری کنید، ولی باید در نظر داشته باشید برای لینک دادن به سایت خود حتما مطالب موجود در این دامنه‌ها با مطالب سایت شما مرتبط باشند. همچنین باید تحقیق کنید که این دامنه‌ها قبلا از سمت گوگل جریمه نشده باشند.

   

  1. محتوای به روز بنویسید

  گوگل به شدت عاشق محتوای به روز شده س. گوگل دوست دارد شما بعد از نوشتن یک مطلب دوباره به سراغ آن مطلب رفته و متن جدید، عکس، ویدئو یا پادکستی به آن اضافه کنید تا گوگل بتواند پاسخگویی درستی در جهت رفع نیاز کابرش داشته باشد.

   

  1. خرید سوشال سیگنال یا حساب شبکه های اجتماعی

  گوگل اخیرا به شبکه های اجتماعی نظیر لینکدین، توییتر،فیسبوک بسیار اهمیت میدهد در صورتی که در لینکدین پستی گذاشته باشید و لایک و کامنت بالایی داشته باشد و از آۀن پست به شما لینک داده شده باشد قطعا در ریبه بندی شما تاثیر بالایی خواهد داشت. خب تا اینجا کلاه سفید محسوب می شود اما شما برای گرفتن اعتبار ازین سوشال سیگنال ها بهتر است بعد از دو ماه فعالیت در این حساب ها شروع به خریدن سوشال سیگنال رفته و از آنها لایک، کامنت و اشتراک گذاری پست بخرید. البته زیاده روی نکنید.

   

  1. لینک سازی خارجی کنید.

  بخش بسیار اعظمی در رقابت در دنیای سئو مخصوصا در حوزه های پررقابت لینک سازی خارجی است. دیدگاه گوگل نسبت به این موضوع این است که اگر سایت شما در زمینه خودش خوب عمل کرده باشد قطعا دیگران شما را به یکدیگر پیشنهاد می دهند و از آنها لینک می گیرید. از آنجایی این مورد بدون پرداخت پول امکان پذیر نیست پس هوشیارانه شروع به خرید بک لینک کنید.

   

  1. کامنت گذاشتن:

  در انجمن ها و فروم ها عضو شوید و از آنجا با ابر کلمات کلیدی خود به سایت تان لینک دهید. البته در زیر پست های رقیب هم می توانید این کار  را انجام دهید اما باید هوشیارانه عمل کنید زیرا صاحب سایت می تواند کامنت شما را اسپم معرفی کند و شما جریمه شوید.

   

  1. لینک های خیریه ها

  می توانید چند خیریه معروف را انتخاب کنید و مبلغی را به عنوان کمک مالی به آنها بپردازید و در قبال این کمک از آنها بخواهید به سایت شما لینک دهند. سعی کنید از انواع مختلف لینک دادن استفاده کنید.

   

  1. مقالات انتقادی

  مطالب انتقادی بیشتر می تواند در بین کاربران طرافدار داشتهد باشید پس می توانید از شخص معروفی بخواهید یک مقاله انتقادی در مورد سایت شما بنویسد و به شما لینک دهد و به این صورت می توانید کلیک زیادی را دریافت کنید.

   

  1. طراحی مجدد سایت

  یکی دیگر از استراتژی های سئو خاکستری، طراحی مجدد سایت است. با طراحی مجدد سایت باید کدها و دستورالعمل ها را تغییر دهید و این تغییرات باعث می شود گوگل آن را به عنوان محتوای جدید تشخیص دهد و ارزش و رتبه جدیدی به آن اختصاص دهد.

   

  1. PNB بسازید

  PBN یکی از خطرناک ترین و در عین حال قدرتمندترین تکنیک های سئو کلاه سیاه است که پس از مدت ها گوگل با به روز رسانی الگوریتم های خود و جریمه کردن سایت هایی که از آن استفاده می کنند موفق به شناسایی آن شد. در فناوری pbn، ما شبکه‌ای از وب‌سایت‌ها و وبلاگ‌ها ایجاد می‌کنیم، آنها را به یکدیگر پیوند می‌دهیم و بعد از اینکه همه آنها قدرت زیادی پیدا کردند، شروع به پیوند تدریجی آنها به سایت اصلی خواهیم کرد.
  اما من گفتم این تکنیک کلاه سیاه است. بنابراین چگونه از تکنیک کلاه خاکستری استفاده کنیم؟
  به این ترتیب به جای استفاده از سایت های خودساخته زیاد، شبکه pbn خودم را در یک شبکه وبلاگ اجاره ای ایجاد می کنم! منظورم سایت ها و وبلاگ هایی است که مال من نیستند و هزینه و زمان زیادی برای ساخت آنها صرف نکرده ام.

   

  1. رپورتاژ بخرید

  رپورتاژ نوع دیگری از بک لینک است که البته با تبلیغات خدمات شما همراه است. در واقع رپورتاژ متنی است در حدود 1000 کلمه که در یک سایت خبری، تفریحی و یا … مورد اعتماد منتشر می شود. صاحب وب سایت با توجه به قدرت وب سایت شما برای انتشار این مطلب بین 150 هزار تومان تا چند میلیون تومان از شما هزینه می گیرد.
  اما چرا باید این پول را پرداخت کنیم؟ ابتدا به این دلیل که می توانید در مقاله رپورتاژ ۳ تا ۵ بک لینک به سایت و صفحات مختلف خود ارائه دهید. به این ترتیب و با توجه به قدرت بالای سایت انتشار دهنده رپورتاژ ،قدرت سئوی سایت شما نیز افزایش می یابد.
  دوم اینکه گزارش شما در این سایت می تواند بازدیدکنندگان واقعی را جذب کند و حتی مشتریان و مخاطبان را به دلیل ترافیک بالای آن به سمت سایت شما سوق دهد. فقط دقت کنید که لینک شما به مرور زمان از داخل رپورتاژ حذف نشود.

   

  1. لینک سازی چند گره ای

  یکی دیگر از تکنیک های کلاه خاکستری که در این مقاله به شما آموزش می دهم ایجاد لینک های چند گره است. در بالا گفتم که برای افزایش قدرت سئوی وب سایت خود می توانید بک لینک ها یا رپورتاژهای موثر خریداری کنید. در عین حال، هرچه بک لینک های قدرتمندتری خریداری کنید، قدرت بیشتری به سایت شما منتقل می کند.
  اما چگونه می توان لینک های خریداری شده را موثرتر کرد؟ با پیوند چند گره ای. در واقع با این تکنیک ابتدا چند بک لینک قدرتمند برای وب سایت خود ایجاد می کنیم. سپس به صفحاتی که به ما لینک داده اند، بک لینک ارزان تر و کم اهمیت تر می دهیم. به عنوان مثال، برای گزارش خود، 10 بک لینک از یک وبلاگ نسبتا موثر خریداری کنید. به این ترتیب می توانید سئوی سایت خود را به میزان قابل توجهی بهبود بخشید.

  1. نظرات مثبت در نقشه گوگل کسب و کار

  2. منشن بدون لینک

نظرات