سایت فروشگاهی باید چگونه باشد؟

ویژگی سایت های فروشگاهی

مقالات

مهمترین اقدام برای داشتن یک سایت فروشگاهی معتبر آن است که از همان ابتدا ویژگی سایت فروشگاهی را بدانیم و بعد سایت را به گونه ای طراحی کنیم که همواره امکان گسترش و توسعه آن را داشته باشیم و همچنین بتوانیم مشکلات فنی به وجود آمده در وبسایت را به سرعت رفع نموده و آن را پشتیبانی نماییم. بدین منظور میبایست از افراد متخصص در زمینه طراحی سایت فروشگاهی کمک بگیریم و سعی کنیم بهترین انتخاب را داشته باشیم. طراحی یک وب سایت کار آمد شامل بخش‌های متعددیست که در ادامه به شرح هر کدام خواهیم پرداخت.

آنچه در این مقاله می خوانید…

آزمایش ۳ ثانیه ای!اهمیت سرعت در سایت فروشگاهی

تصور کنید مشتری سایت فروشگاه اینترنتی خود می باشید و با دید یک مشتری به صفحه اول سایت خود نگاهی بیندازید . حال دو سؤال زیر را از خود بپرسید :

آیا خریداران می توانند در عرض ۳ ثانیه بگویند شما در سایتتان چه محصولاتی را عرضه می کنید ؟
آیا خریداران می توانند به سایت شما اعتماد کنند و با کارت اعتباری خود از فروشگاه اینترنتی شما خرید کنند ؟
اگر پاسخ شما به یک یا هردو سؤال بالا منفی است، زمان آن رسیده که روی طراحی سایت فروشگاه اینترنتی خود بیشتر کار کنید. بخش های زیادی وجود دارند که به واسطه آن ها می توانید روند تبدیل را در سایت خود بهبود بخشید،  اما این قسمت را با اساسی ترین و پایه ای ترین مبحث آغاز می کنیم : طراحی. نکاتی در مورد طراحی سایت فروشگاه اینترنتی وجود دارند که با استفاده از آن ها، بازدیدکنندگان از فروشگاه اینترنتی شما به مشتریان آن تبدیل می شوند.

مدت ها پیش، مردم برای خرید محصولات مورد نیاز خود به فروشگاه های اینترنتی رجوع می کردند زیرا قیمت محصولات در فروشگاه های اینترنتی نسبت به فروشگاه های واقعی، ارزانتر و مناسب تر بود. اما الان زمان تغییر کرده است و خریداران امروزی به جای این که به محصول موردنظر خود توجه داشته باشند، به تجربه های خوب خرید از فروشگاه های اینترنتی توجه می کنند. ۶۴% از مشتریان بر این باورند که برای انتخاب یک برند از بین چندین برند مختلف ، تجربه مشتریان از قیمت محصول بسیار مهم تر است.

برای خریداران اینترنتی ، تجربه کاربری با اولین کلیک و ورود به سایت شما آغاز می شود. بنابراین اگر قصد دارید که ترافیک ورودی به سایت خود را به مشتری تبدیل کنید ، بایستی تمامی عناصر طراحی سایت فروشگاه اینترنتی شما به این هدف متمرکز باشند. اگر به دنبال یافتن راهی برای تقویت نرخ تبدیل هستید ، ممکن است با عبارت “تبدیل طراحی محور” مواجه شده باشید. این مطلبی است که در ادامه به آن می پردازیم و سعی داریم که جزئیات دقیق تر و نکات ساده ای در مورد طراحی سایت فروشگاه اینترنتی مطرح کنیم که به راحتی بتوانید آن ها را در سراسر فروشگاه اینترنتی خود اعمال کنید.

 

اهمیت طراحی ظاهری

Features of the store site

 

طراحی ظاهری در ویژگی سایت فروشگاهی اولین موردی است که روی مشتریان شما تاثیر میگذارد. پس از خودتان بپرسید که با سایتتان چه پیامی میخواهید به مخاطبان خود ارائه دهید.

یک طراحی جذاب و شگفت انگیز موجب تقویت اعتبار سایت شما می شود و بازدیدکنندگان را متقاعد می کند زمان بیشتری را در فروشگاه اینترنتی شما بگذرانند.

سعی کنید توصیه هایی که در ذیل آورده شده را، رعایت کنید:

  • از تصاویر با کیفیت و با وضوح بالا استفاده کنید تا از این طریق پیام خود را به صورت کارآمدتری در سراسر سایت منتشر کنید.
  • از رنگ های متضاد برای جلب توجه به مهم ترین بخش های هر صفحه ( به عنوان مثال، دکمه های CTA) استفاده کنید .
  • اجازه دهید بخشی از فضای فروشگاه اینترنتی شما خالی بماند ، زیرا مشتریان از اطلاعات سربار و اضافی آزرده خاطر می شوند.
  • دائما در سراسر سایت خود ، از یک یا نهایتا دو فونت خوانا استفاده کنید.
  • با قرار دادن آپشن ها و لینک های بی شمار باعث سردرگمی و نارضایتی مشتریان سایت خود می شوید، نهایتا در هر صفحه ۴ الی ۵ مورد کافی می باشد.

 

این اصول برای طراحی فروشگاه اینترنتی شما در صفحه اصلی حائز اهمیت است، زیرا بازدیدکنندگان با مشاهده این صفحه در مورد برند شما و پیشنهادات باارزشی که این برند به مشتریان خود ارائه می دهد، یک دید کلی به دست می آورند.

اهمیت ریسپانسیو کردن سایت

ریسپانسیو سایت فروشگاهی

ابعاد گوشی های تلفن همراه در مقایسه با کامپیوتر ، هر روز در حال افزایش است اما صفحه نمایش کامپیوترها تغییر چندانی پیدا نکرده اند. به دلیل این که در حال حاضر بیش از ۷۰% تعاملات از طریق گوشی های تلفن همراه انجام می شوند ، توجه کردن به نحوه استفاده کاربران گوشی های تلفن همراه ،  نیز حائز اهمیت است و باید بتوانید از طریق صفحه های کوچک این گوشی های تلفن نیز با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید.

 

طراحی واکنش گرا  این اطمینان را به شما می دهد که سایتتان در گوشی های تلفن همراه به خوبی و به درستی نمایش داده می شود. اما باز هم باید بررسی کنید که آیا قالب مد نظرتان اکثر اطلاعات مهم و مفید را نشان می دهد؟

سعی کنید روند تبدیل شدن یک بازدید کننده به یک مشتری را کوتاه کنید ، و سعی کنید زمانی که وارد سایت شما می شوند ، هیچ دلیلی برای ترک کردن آن وجود نداشته باشد و مسیر واضح و دقیق سبد خرید و دروازه پرداخت را به مشتری نشان دهید.

نمونه کارهای سایت خوب برای انواع موبایل نیز طراحی شده و کاملا قابل تنظیم می باشند ، بنابراین شما می توانید به مشتریان خود در طی مراحل خرید ، کمک و راهنمایی کنید

 

تنظیم سرعت سایت

تقریبا بدترین تجربیات افراد در خرید اینترنتی مربوط به مواقعیست که سرعت سایت در خرید آن ها خلل ایجاد کرده است. برای مثال موجب نا تمام ماندن مراحل تکمیل خرید شده و یا باعث شده افراد در همان مراحل اولیه از خرید کردن در آن سایت منصرف شوند. بنابراین اگر مشتریان از این جهت در وبسایت شما تجربه خوشایندی کسب کنند، احتمال آن که باز هم به سایت فروشگاهی شما سر بزنند بالا میرود. همچنین سرعت مطلوب در یک سایت فروشگاهی به آن سایت اعتبار میبخشد؛ چراکه در حال حاضر تقریبا همه افراد میدانند که پشتیبانی فنی در فضای وب امری تخصصی و در ادامه هزینه بر است. بنابراین سرعت بالای یک وبسایت میتواند نشان از داشتن پرسنل فنی متخصص باشد و این امر باعث جلب اعتماد مشتریان میشود.

 

بهینه سازی تجربه کاربر

بهینه سازی تجربه کاربری در سایت فروشگاهی

User EXperience که به اختصار UX گفته میشود به مفاهیمی گفته میشود که در اثر تجربه یک محصول یا امکاناتی، در ذهن کاربر باقی می ماند و یا برای او قابل فهم و پیش بینی میشود. به بیان دیگر به اقداماتی که در طراحی محصولات انجام میشود تا کاربران هنگام استفاده از آن ها احساس کنند کار با آن محصول آسان تر از قبل شده و تجربه خوشایندتری نسبت به قبل بدست آورند، بهینه سازی تجربه کاربر گفته میشود. برای مثال نحوه قرارگیری دکمه‌های مبایل جز موارد UX میباشد. و یا اینکه شما میدانید در فضای وب تمام کلماتی که زیر آن‌ها خط آبی کشیده شده لینک یک صفحه دیگر است و شما با کلیک کردن روی آن به صفحه دیگری هدایت خواهید شد، نیز جز موارد UX است.

اما اهمیت تجربه کاربر در طراحی تکنیکال سایت فروشگاهی زمانی نمایان می‌شود که کاربران با مراجعه به سایت شما بتوانند به راحتی به کالا یا موارد هدف خود دست پیدا کنند و برای کار کردن در فضای وبسایت شما دچار مشکل نشوند. در این صورت این تجربه خوشایند موجب آن میشود که مشتریان به سایت فروشگاهی شما وفادار شوند و یا اینکه آن را به دیگران معرفی کنند.

سئو قدرتمند

اهمیت سئو در سایت فروشگاهی

بهینه سازی موتور جست و جو که به اختصار سئو گفته میشود (SEO: Search Engine Optimization) امروزه یکی از بحث برانگیزترین مسائل فضای وب است. قدرتمند کردن سئو سایت به این معناست که طراح و ادمین سایت فروشگاهی اقداماتی انجام دهند تا وبسایت آن ها در صفحه نخست نتایج گوگل قرار گیرد؛ یا به عبارتی رتبه سایت آن ها ارتقا پیدا کند. واقعیت آن است که هیچ فرمول مشخصی برای داشتن یک سئو قدرتمند وجود ندارد. اما متخصصان در زمینه طراحی وبسایت و کسانی که در این زمینه تحقیق میکنند به نتایجی دست یافتند که البته با استفاده از برخی ابزارها نظیر اکستنشن های کروم از قبیل: Alexa, Google Rank Checker, SEO Analysis و… قابل اثبات است، که البته اکنون الکسا از سرویس خارج شده است.

سئو قدرتمند بر دو نوع است، سئو فنی و سئو تکنیکال. سئو فنی را میتوان با کار کردن روی بخش طراحی فنی سایت و سئو تکنیکال را نیز میتوان با کار کردن روی محتواگذاری سایت بدست آورد.

متخصصان در زمینه کدنویسی برای طراحی سایت، میتوانند با رعایت اصول و به کارگیری برخی تکنیک‌ها در کدنویسی، که برای موتور جست و جوی گوگل مطلوب است، باعث شوند که گوگل وبسایتشان را در صفحه اول نتایج جست و جو قرار دهد. برای مثال میتوان به توانایی ایجاد URL Friendly اشاره کرد. منظور از URL همان دامنه سایت یا در واقع آدرس وبسایتی است که در مرورگر سرچ میکنیم و ما را به وبسایت مورد نظر میرساند. اگر دامنه یا همان آدرس سایت فروشگاهی خوانا و کوتاه باشد، اصطلاحا “تمیز”باشد، این امر میتواند تاثیر مثبتی بر رتبه سایت ما در صفحه نتایج سرچ گوگل داشته باشد.

به کارگیری استاندارد‌های HTML5 نیز یکی دیگر از نکات مهمی است که بر سئو فنی سایت بسیار تاثیر گذار است. البته این یک مبحث تخصصی بوده و برنامه نویسان و توسعه دهندگان وب باید در این زمینه اطلاعات کامل را بدست آوردند و بدانند چگونه و کجا از چه تگ‌هایی برای طراحی سایت استفاده کنند تا برای سئو سایت مطلوب باشد.

در بخش محتوا نیز تولیدکنندگان محتوا میتوانند با به کار گیری تکنیک هایی از قبیل استفاده به جا و به اندازه از کلمات کلیدی و همچنین تولید محتوای با کیفیت و بدون غلط در صفحات سایت فروشگاهی باعث شوندکه گوگل رتبه سایتشان را ارتقا دهد.

شرکت اسپرلوس به عنوان یک شرکت متخصص و توانمند در زمینه طراحی و سئو انواع سایت ها  می تواند در تمامی مراحل طراحی،راه اندازی و سئو سایت فروشگاهی شما همراهتان است این شرکت تمامی خدمات حوزه دیجیتال مارکتینگ را در تمامی شهرهای ایران انجام می دهد که یکی از مهم ترین آنها طراحی سایت حرفه ای در کرمان می باشد. برای مشاوره رایگان می توانید از طریق شماره های 0219109161409137358800 با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

ویژگی هایی که برای سایت فروشگاهی لازم است :

ویژگی های سایت فروشگاهی

مدیریت مشتریان

یکی از امکانات ضروری ای که صاحب سایت فروشگاهی باید به بهترین شکل آن را فراهم آورد، مدیریت مشتریان است. مشتریان باید بدانند که تمامی فعالیت های آنان در وبسایت از قبیل: ثبت سفارش، واریز، رزرو و… در پنل آنها ذخیره می‌شود و  توسط ادمین‌ها یا همان مدیران سایت دیده شده و مورد پیگیری قرار میگیرد. سایت فروشگاهی میتواند با ایجاد این قابلیت که تمامی فعالیت های انجام شده توسط مشتری با ارسال ایمیل یا SMS به او اطلاع رسانی شود، یک سامانه مدیریت مشتریان راه اندازی کند و تمامی درخواست‌های مشتری و مراحل انجام پروسه خرید را مدیریت کرده و با ارسال یک کد به مشتری سفارش یا خرید او را قابل پیگیری نماید.


مطلب پیشنهادی: باشگاه مشتریان چیست؟چه مزایایی دارد؟


مدیریت کالاها

سیستم فروش آنلاین باید بگونه‌ای طراحی شود که اطلاعات موجودی، وضعیت فروش و ویژگی هر کالا همواره مشخص باشد. به بیان دیگر زمانی که یک مشتری از هر طریقی (اپلیکیشن فروشگاهی، وبسایت، ربات فروشگاه تلگرام و…) از یک کسب و کار اینترنتی خرید میکند، این خرید باید به صورت خودکار در سیستم فروشگاه آنلاین ثبت شود و تغییرات لازم در اطلاعات مربوط به آن کالا لحاظ گردد. در این صورت وضعیت کالاهای باقی مانده، کالاهای فروش رفته و کالاهای رزرو شده همواره برای مدیران سایت مشخص بوده و میتوانند تمهیدات لازم را بیاندیشند. و همچنین با بروزرسانی این اطلاعات در سایت فروشگاهی، مشتریان فقط توانای خرید کالاهای موجود و رزرو کالاهایی که قابلیت رزرو برایشان تعبیه شده را دارند. این ویژگی از بروز خطاهایی از قبیل: خطای اپراتور برای بروزرسانی وضعیت موجودی، خطای فروش کالاهای ناموجود و… جلوگیری مینماید.

مدیریت سفارشات

برای مدیریت سفارشات در وبسایت باید امکانی را فراهم کنیم که هم ادمین ها و هم مشتری از تک تک مراحلی که باید از آن اطلاع داشته باشند مطلع شوند. در پنل ادمین ها باید امکانی فراهم شود که تمام درخواست هایی که در سایت ثبت میشود و باید توسط آن‌ها برسی شود، بر روی صفحه مدیریت آنها قرار گیرد تا بتوانند آن را پیگیری کنند و خدمات لازم را به مشتری ارائه دهند. همچنین کلیه مراحل سفارش از ابتدا تا پایان تحویل گیری کالا توسط مشتری، باید به وسیله ایمیل یا SMS به اطلاع مشتری رسانده شود.

 

سبدهای رها شده

امکان ذخیره سبدهای رها شده در سایت فروشگاهی هم به نفع مشتری و هم به نفع مدیران فروشگاه است. برای مشتری از این جهت که کالاهای مورد نیاز او در وبسایت ذخیره میشود و میتواند در یک بازه زمانی طولانی کالاهای مورد نیازش را به تدریج به سبد خرید اضافه کند و در زمان مناسب آن ها را خریداری کند و برای مدیران سایت فروشگاهی از این جهت که این امر میتواند یک فرصت برای فروش بیشتر باشد. اگر مشتریان شما روزی به وبسایت شما سر زده اند و محصولی را انتخاب کرده اند اما به هر دلیل آن را نخریده اند، این یک فرصت طلایی است برای آن که شما به آن ها یادآوری کنید که روزی آن کالا را انتخاب کرده اند و حالا همچنان میتوانند همان کالا را با همان ویژگی هایی که قبلا انتخاب کردند خریداری نمایند. در این صورت ممکن است شما یک فروش از دست رفته را بازگردانید و بر سود خود بیافزایید.

تعریف تخفیف‌های متعدد

اهمیت تخفیف در سایت فروشگاهی

تخفیف و شرایط ویژه برای فروش کالاها میتواند یکی از اصلی ترین انگیزه های خرید مشتریان باشد. بنابراین سایت فروشگاهی باید امکان تعریف تخفیف های متعدد، به گونه ای که نظر مشتری را جلب کند داشته باشد. برای مثال قیمت قبل و بعد باید مشخص باشد و یا اینکه محصولات تخفیف دار در بخشی تحت عنوان پیشنهادات ویژه قرار گیرند و سایر اقداماتی که میتواند مشتری را برای خرید یک کالای تخفیف دار تشویق نماید.

 

گزارش‌های متعدد

اگر ادمین‌ها امکان مشاهده گزارش فعالیت کاربران را به صورت کامل داشته باشند، میتوانند با جمع آوری و برسی این گزارشات تصمیماتی اتخاذ کنند که موجب فروش بیشتر و در نهایت سود بیشتر فروشگاه شود. برای مثال دیدن گزارش‌هایی از قبیل: مواردی که مشتریان در وبسایت سرچ کردند، سبدهای رها شده، کالاهای پرفروش،کالاهای کم فروش، مانیتورینگ بازدیدها و… میتواند تا حدودی برای مدیران، نقشه راه ایجاد کند یا به آن ها ایده بدهد که تا حد امکان طبق سلیقه مشتری و عموم افراد متقاضی کالاهای فروشگاه آنها عمل کنند و از این طریق مقدار فروش وسودشان را بالا ببرند.

 

انواع درگاه های پرداخت

درگاه پرداخت در سایت فروشگاهی

یکی دیگر از ویژگی های مهمی که یک فروشگاه اینترنتی معتبر باید از آن برخوردار باشد، داشتن چند درگاه پرداخت مختلف برای مشتری میباشد؛ چراکه در بسیاری از موارد دیده شده که پرداخت از یک درگاه بانکی مقدور نبوده و مشتری از خرید منصرف شده است.  دردسترس نبودن یک درگاه پرداخت میتواند دلایل مختلفی از قبیل: شلوغ بودن شبکه، وجود باگ در سیستم، در حال آپدیت بودن سیستم و… داشته باشد. اگر شما تنها یک درگاه برای پرداخت داشته باشید، ممکن است در هنگام بروز خطا مشتریان خود را از دست بدهید. بنابراین وجود چند درگاه پرداخت مختلف در وبسایت شما میتواند از اینکه شما مشتریان خود را از دست بدهید جلوگیری نماید.  جالب است بدانید که برخی از فروشگاه های اینرنتی موفق در ایران، طی 24 ساعت حدود 1.5 میلیارد گردش مالی دارند. بدون شک جا به جایی این مبلغ با یک درگاه پرداختی هرگز امکان پذیر نبوده و وجود درگاه های پرداخت اینترنتی مختلف در این وبسایت ها یکی از عوامل موفقیت آن ها در فروش اینترنتی است.

 

تولید وبلاگ 

تولید وبلاگ و محتوای مناسب در وبسایت برای دو منظور انجام میشود. ابتدا آن که اگر شما با تولید وبلاگ های مختلف نیاز مخاطبان اینترنت را رفع کنید و به سوالات آنها پاسخ دهید، بازدید سایت شما بالا میرود و این مطلوب گوگل است و رتبه شما را ارتقا خواهد داد. در وهله بعدی وجود اخبار و وبلاگ ها کمک میکند که مخاطبان با کلیک کردن بر روی لینک های مختلف از سایت فروشگاهی شما، اصطلاحا در سایت “چرخش لینکی” داشته باشند و این امر نیز یکی از موضوعاتی است که برای گوگل مطلوب بوده و منجر به قدرتمندتر شدن سئو وبسایت شما میشود.

در آخر باید بگوییم که مهم ترین بخش تولید محتوا، بخش تولید محتوا برای محصولات است. محصولات باید به خوبی معرفی شوند و به گونه ای ارائه شوند که مشتری مطمئن باشد با خرید این محصول، نیاز او رفع میشود. همچنین ویژگی های فنی و جزیی محصول باید برای مشتری به صورت واضح و کامل شرح داده شود تا بتوان اطمینان و اعتماد هرچه بیشتر او را جلب کرد.

 

تلاش ها در زمینه تولید محتوا، منجر به بیشتر شدن فیلترها و همچنین قوی تر شدن سرچ های داخل سایت میشود و در نهایت تمام این موضوعات منجر به سئو قوی تر و بهبود UX وبسایت میشود.

جست و جوهای انجام شده

بخش جست و جو های انجام شده در وبسایت به مشتری نشان میدهد که افراد در زمینه نیاز او بیشتر چه کلماتی راسرچ کرده اند و به نتیجه دلخواه دست یافته اند. این گزینه میتواند به مشتری کمک کند که راحت تر به کالای مورد نظر خود در وبسایت دسترسی پیدا کند.


مطلب پیشنهادی: تاثیرفیلترینگ اینستاگرام بر کسب و کارها+راه حل جایگزین


کالاهای پرفروش و کم فروش

سایت فروشگاهی چه ویژگی هایی دارد؟

نشان دادن کالاهای پرفروش و کم فروش بر روی وبسایت فروشگاهی میتواند برای مشتری سلیقه ایجاد کند. به بیان دیگر اگر مشتری بین انواع کالاها سردرگم باشد و برای خرید کالای مورد نظرش دچار تردید باشد،  وجود این بخش ها میتواند به او کمک کند تا راحت تر کالای مورد نظر خود را پیدا کرده و خریداری نماید. این گزینه میتواند از منصرف شدن مشتری برای خرید جلوگیری نماید.

چت آنلاین

امکان چت آنلاین واحد پشتیبانی با مشتریان میتواند در ارتقا کیفیت خدمات رسانی شما به مشتریان، بسیار موثر باشد. وجود این امکان از هدر رفتن هزینه برای تماس تلفنی هم برای مشتری و هم برای فروشگاه اینترنتی شما جلوگیری میکند. به علاوه این سیستم میتواند امکان پاسخگویی بسیار سریع به مشتری را فراهم کند؛ چراکه مشتری بدون نیاز به شماره گیری یا سیو کردن شماره و چت در شبکه های پیام رسان، با یک کلیک بر روی گزینه ای تحت عنوان “پشتیبانی”، در کمتر از یک ثانیه به واحد پشتیبانی متصل میشود و میتواند سوالات خود را بپرسد و یا خدمات مورد نظر خود را دریافت کند.

 

امنیت

جالب است بدانید که 84% از مردم اگر با یک وبسایت غیر معتبر سر و کار داشته باشند،هرگز اقدام به خرید نخواهند کرد، بنابراین امنیت وبسایت شما یکی از حائز اهمیت ترین ویژگی هایی است که باید برای آن زمان و هزینه صرف کنید. دریافت گواهی SSL یکی از راه هایی است که شما میتوانید به وسیله آن امنیت سایت خود را بالا ببرید. گواهینامه SSL با ایجاد محیطی امن در وبسایت شما به کاربران این اطمینان را میدهد که تمامی اطلاعات شخصی آن ها اعم از: اطلاعات کارت بانکی، اطلاعات ایمیل و… به صورت محرمانه حفظ میشود و  هکرها و دیگر سرورها به هیچ عنوان امکان دسترسی به این اطلاعات را نخواهند داشت.

برای بالا بردن میزان امنیت وبسایت راه های متنوعی وجود دارد که در بخش طراحی و توسعه باید تمهیدات آن فراهم شود. برای مثال استفاده از ASP.net که از تکنولوژی های ماکروسافت استفاده کرده و از ویندوز 95 به بعد بر روی سیستم ویندوز قابل اجرا است، یکی از رایج ترین راه هایی است که یک شرکت طراحی سایت فروشگاهی حرفه ای از آن استفاده میکند. در پاسخ به این سوال که ASP.net چیست باید گفت که این فایل کاملا مشابه یک فایل HTML است اما مزیت آن نسبت به  HTML آن است که امکانات و تگ هایی در این تکنولوژی قرار داده شده که فرصت بالا بردن امنیت فضای وبسایت را برای برنامه نویسان و توسعه دهندگان صفحات وب فراهم کرده است. از این رو در حال حاضر استفاده از این تکنولوژی میتواند در معتبر ساختن و امن کردن محیط وبسایت شما تاثیر به سزایی داشته باشد.

نظرات