seo کلاه سیاه

سئو کلاه سیاه چیست؟

مقالات

در این مقاله از شرکت اسپرلوس واحد سئو در کرمان به تعریف سئو کلاه سیاه و تکنیک های مخفی سئوکاران می پردازیم. با ما همراه باشید.

آنچه در این مقاله می خوانید…

سئو کلاه سیاه چیست؟​

به زبان ساده سئو کلاه سیاه مجموعه ای از تکنیک ها برای به دست آوردن موقعیت سریع در نتایج جستجو است که برخلاف استانداردها و دستورالعمل های پیشنهادی گوگل است.
به عبارت ساده تر، تکنیک های کلاه سیاه راهی برای فریب موتورهای جستجو برای رتبه بندی بهتر برای وب سایت شما هستند.

استفاده از روش هاي غير استاندارد و مغاير با الگوريتم هاي موتورجستجو به منظور فريفتن موتور جستجو و دستيابي به جايگاهي در نتايج جستجو در كوتاه ترين زمان ممكن را سئو كلاه سياه مي نامند.

برخلاف تصور عمومی، تکنیک های کلاه سیاه فقط برای لینک سازی خارجی نیست، روش های کلاه سیاه بسیاری حتی در  تولید محتوا، لینک سازی داخلی و سئو فنی وجود دارد.

بسیاری از فعالیت های رایج مدیریت سایت به طور بالقوه روش های کلاه سیاه هستند و به دلیل دانش محدود ما از الگوریتم های گوگل، نمی توانیم مرز مشخصی بین سئو کلاه سفید و کلاه سیاه در نظر بگیریم.

چرا كلاه سياه؟​

سئو کلاه سیاه چیست؟

ما هميشه به دنبال راحت و سريع ترين راه ها براي رسيدن به مقصد هستيم.سئو كلاه سياه همان سريع ترين راه براي كسب جايگاه در نتايج جستجو است.

در سئو كلاه سياه هدف جذب رضايت مخاطبين نيست و تنها كسب جايگاه در نتايج جستجو است،در سئو كلاه سياه به دنبال نقص و ضعف هاي موتور جستجو مي گرديم و با يافتن آن ها سئو خود را آغاز مي كنيم.

ممكن است بتوانيد با سئو كلاه سياه ره صد ساله را يك شبه برويد…

اما جايگاهي كه به آن دست يافتيد جايگاه با ثباتي نيست و هر روز احتمال سقطوط وجود دارد،سئو كلاه سياه فقط و فقط براي مدتي وبسايت شما را در جايگاهي كه انتظارش را داريد قرار مي دهد و فرصت مناسبي را براي ديده شدن فراهم مي كند.

هشدار گوگل به وبمستران ​

Webmaster Guideline  صفحه اي است كه گوگل در آن دستورالعمل هايش را به وب مستران اعلام كرده است و حذف شدن از نتايج را در صورت بي توجه بودن به قوانين گوش زد كرده است.

رايج ترين تكنيك هاي كلاه سياه در اين صفحه ذكر شده اند،اما در نظر داشته باشيد در صورت استفاده از هر تكنيك منفي خارج از تكنيك هاي نامبرده،امكان شناسايي و جريمه توسط متخصصين و به صورت دستي وجود دارد.

فوايد شناخت ممنوعه ها در سئو چيست؟​

يك سئو كار دائما در حال تحقيق و آموزش است زيرا هم زمان موتورهاي جستجوگر در حال آپديت الگوريتم هاي خود و رفع ضعف و نقصي هستند كه امكان سواستفاده از آن وجود دارد.

زماني كه به منظور سئو كردن در حال تحقيق و آموزش هستيد با تكنيك هاي استاندارد و اصولي سئو نيز آشنا مي شويد و دانش لازم براي سئو كلاه سفيد را به دست خواهيد آورد.

سئو كلاه سفيد دقيقا در مقابل سئو كلاه سياه قرار دارد.در اين دو تكنيك سئو با وجود مشترك بودن هدف ها،مسير كاملا متفاوت است. البته این با مبحث سئو کلاه خاکستری شباهت هایی دارد که در مقاله تکنیک های سئو کلاه خاکستری  به آن پرداخته ایم.

10 مورد از مهم ترين و رايج ترين تكنيك هاي سئو كلاه سياه :​

تکنیک های کلاه سیاه

1.تولید محتوای خام و بی معنی ​

در این روش محتوایی به صورت هدفمند با حجم بالایی از کلمات کلیدی تهیه می شود که دارای چهارچوب و بار معنایی نیست.

ممکن است کپی ترجمه یک متن از گوگل باشد یا جمع آوری و ترکیب اطلاعات حاصل از جستجو کلمه کلیدی مورد نظر در سایر وبسایت ها باشد که هیچ بررسی و ویرایشی بر روی آن ها انجام نشده است و هر متن مشابهی که در نگارش و انتشار آن ها  هدف صرفا چگالی کلمات بوده است.که اصطلاحا آن را محتوای اتوماتیک (Atomatic generated content)می نامند.

2.ریدایرکتهای مخفیانه (Sneaky redirect) ​

ریدایرکت روشی است که با استفاده از آن محتوای نمایش داده شده به کاربر با محتوای نمایش داده شده به موتور جستجو متفاوت خواهد بود. لازم است بدانید که در این شرایط موتور جستجو صفحه نمایش داده شده به کاربر را ایندکس خواهد کرد و به ریدایرکت بی توجه خواهد بود.

3.لینک غیر ارگانیک (Link schemes)​

لینکسازی غیر طبیعی در سئو کلاه سیاه

اگر در لینک دادن هدف بهبود جایگاه در سئو باشد به راحتی برای موتور جستجو قابل تشخیص است.به طور مثال گذاشتن لینک در سایت های رایگان آگهی که دارای جایگاه نامناسب،ریپورتاژ آگهی غیرطبیعی و زیاد با تمرکز بر یکسری کلید واژه های مشخص،به کار گرفتن نرم افزارهای لینک ساز و…

پیشنهاد می شود به منظور عدم تاثیرگذاری منفی تبلیغات اینترنتی بر روی سئو از تگ nofollow  استفاده کنید و همچنین لینک تبلیغ آدرس به صفحه ای غیر قابل ایندکس و سپس به صفحه مورد نظر ایندکس شود.

4.محتوا یا لینک مخفی (Hidden link&content)​

کلاه سیاه سئو

در این روش بخشی از محتوا را از دید کاربر مخفی می کنیم این در حالی است که محتوا به طور کامل در دسترس موتور جستجوگر می باشد.این روش با هدف افزایش چگالی کلمه به شکل غیرمتعارف و بی معنی از کلمات کلیدی استفاده شده است که لازم است این تکرار بی معنی از دید کاربر مخفی باشد تا کاربر تجربه بد و ناخوشایندی نداشته باشد.

به کارگیری این تکنیک امروزه کاری بسیار بیهوده است زیرا موتورهای جستجوگر به کدهای css وبسایت دسترسی دارند و متوجه روش های مخفی سازی از جمله فونت صفر،متن و بک گراند هم رنگ و گذاشتن کلمات کلیدی زیر تصویر و… می شوند.

5.تکنیک پنهان سازی (Cloaking)​

تفاوت روش پنهان سازی یا Cloaking با روش بالا در این است که در روش بالا بخشی از محتوا به منظور حفظ رضایت در تجربه کاربری حدف میکند اما در روش Cloaking کاربر چیزی غیر از آنکه موتور جستجوگر مشاهده می کند را می بیند،این عمل بدون ریدایرکت کردن انجام می شود که بسیار مورد توجه هکر هاست.

6.صفحات مشابه (Doorway pages) ​

در این روش دامنه های متعددی را برای کلمه کلیدی خود می سازیم و در پایان هم همه این دامنه هابه یک سایت ارجاع داده می شوند،این تکنیک قابل اجرا در یک وبسایت هم هست به این شکل که صفحات متفاوت وبسایت به یکی از صفحات همان وبسایت ارجاع داده می شوند.این کار را اصطلاحا برچسب گذاری می نامند که استفاده صحیح از آن تاثیر مثبتی در سئو سایت خواهد داشت.

7.ربایش محتوا (Scraped Content)​

دزدی محتوا در سئو کلاه سیاه

در این روش سئوکاران با هدف پوشش دادن خواسته ها و نیازهای کاربر و در نتیجه رسیدن به جایگاه مطلوب در نتیجه جستجو و بی توجه به کیفیت محتوا و همچنین حوزه فعالیت به کپی کردن محتوا از جمله فیلم،عکس و متن و… می پردازد.این روش حماقت محض است و دلایل آن کاملا واضح و روشن است.

8.همکاری در فروش (Affiliate program)​

حتما واژه Affiliate marketing  یا همکاری در فروش را بسیار شنیده اید، یک تکنیک فروش در دیجیتال مارکتینگ است که  به کارگیری آن باعث افزایش بازدید و در نتیجه افزایش فروش خواهد شد.

بدین صورت که محصولات و خدمات خود را در وبسایت های پربازدید قرار می دهیم و در صورت فروش از طریق آن وبسایت پورسانتی به وبسایت معرف تعلق میگیرد.

سئوکاران با این تفکر که اگر ناشر افیلیت باشند محتوایی در سایت ایجاد شده و بازدید بالا می رود از این تکنیک فروش برای سئو استفاده می کنند،در حالی اطلاعات محصولی که ما در وبسایت معرف قرار می دهیم  به طور معمول مشابه و یا کپی اطلاعات محصول وبسایت اصلی هستند و در سئو کاملا بی تائیر هستند.

9.فوران کلمه کلیدی(keyword stuffing)​

سئوکاران به منظوررسیدن و به جایگاه مورد نظر در کلمه کلیدی که قصد رقابت در آن را دارند به تکرار مداوم و بیش از اندازه آن و همچنین کلمات مشابه آن میپردازند تا شانس خود را افزایش دهند و گوی سبقت را از رقیبان بدزدند.

این روش سئو کلاه در آپدیت های سال های اخیر قابل شناسایی است و استفاده از آن باعث حذف و پنالتی خواهد شد.

10.رفتار آزار دهنده و مشکوک (Malicious behavior)​

کلام آخر​

یک سئو کار با هر رنگ کلاهی باید دائما در حال تحقیق و آشنایی با آخرین آپدیت الگوریتم های موتورجستجوی مورد نظرش باشد.

باتوجه به زمانی که برای این کار صرف می شود بهتر است با به کارگیری تکنیک های اصولی و در نظر گرفتن استانداردها و صرف زمان بیشتر یک سئو ارگانیک انجام دهد و احتمال حذف شدن و کاهش رتبه را به صفر برساند.

نظرات