زندگینامه استیوجابز

معرفی کتاب استیو جابز اثر والتر ایزاکسن

معرفی

چرا اپل متفاوت می اندیشد؟ به این خاطر که استیو جابز در زمان معرفی iPad اینگونه گفت، اپل هیچگاه تنها یک شرکت تکنولوژی نبوده: “تنها دلیلی که اپل می تواند محصولاتی مثل آیپد تولید کند به این خاطر است که ما همیشه سعی کردیم در تقاطع تکنولوژی و هنر لیبرال باشیم.”با ترکیب تکنولوژی و هنرهای آزاد: “قادر خواهیم بود محصولات فوق پیشرفته ای از نقطه نگاه تکنولوژیک بسازیم که در عین حال قابل درک باشند، کار کردن با آن ها آسان باشد و بتوان از کار با آن لذت برد، بنابراین کاملا برای کاربران مناسب باشند.”

در این مقاله از شرکت طراحی سایت در کرمان اسپرلوس به معرفی دو کتاب از استیوجابز اثر والتر ایزاکسن می پردازیم.

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

 معرفی کتاب استیو جابز اثر والتر ایزاکسن

معرفی کتاب استیوجابز

میدونستید تبلت، قبل از تلفن های هوشمند ساخته شده؛

یا مثلاً اوایل ظهور کامپیوترهای شخصی، چیزی به اسم فونت وجود نداشته و کسی هم لزومی نمیدید کامپیوتر چندین نوع قلم داشته باشه، ولی با سرسختی ها و علاقه ی شخصی استیو جابز، چیزی به اسم فونت به کامپیوترها اضافه شد که بعد ها مایکروسافت نیز به تقلید از اپل، این ویژگی را به ویندوز و آفیس اضافه کرد؛

یا اینکه جمله معروف Slide to unlock بر روی قفل صفحه ی گوشی های هوشمند، اولین بار در گوشی های اپل ظاهر شد…

اپل بسیاری از چیزها را برای اولین بار رقم زد؛ یا بهتر بگم: استیو جابز خیلی از چیزها را برای اولین بار رقم زد. چه در حوزه تکنولوژی و نرم افزار، و چه انیمیشن و فیلم های ۳ بعدی (که اگر نبود، هیچ یک از افکت های جذاب سینمای امروزی نبود).

استیو جابز، مهندس نرم افزار نبود، برنامه نویس نبود، مهندس الکترونیک نبود، فیلمساز نبود؛ پس این همه دستاورد از کجا سرچشمه میگیرد… !؟

کتاب استیو جابز به قلم والتر ایزاکسن، طوری روان و خودمانی نوشته شده که شما را به راحتی به اوایل پیدایش دره ی سیلیکُن میبرد، جایی که بسیاری از شرکت های بزرگ حوزه تکنولوژی ظهور کردند. اپل، مایکروسافت، گوگل، فیسبوک، اینتل و …

وقتی کتاب را میخوانید، احساس میکنید که بچه محل استیو هستید و در گاراژ خانه استیو جابز در ساخت اولین کامپیوتر شخصی کمک میکنید؛ یا یکی از کارمندان شرکت اپل هستید، یا یکی از حضار سمینارهای معرفی محصولات اپل هستید..

معرفی کتاب استیو جابز، استیو وزنیاک و رایانه شخصی

کتاب استیو جابز، استیو وزنیاک و رایانه شخصی نوشته دونالد بی. لمکه از مجموعه کتاب‌های تصویری مخترعان و کاشفان، با تصاویر کمیک قصه دوستی جابز و وزنیاک و شکل‌گیری شرکت اپل را بازگو می‌کند.

استیو جابز (Steve Jobs) در سال 1955 و استیون وزنیاک (Stephen Wozniak) در سال 1950 در کالیفرنیا به دنیا آمدند. این دو در سال 1976 شرکت اپل را تأسیس کردند. آن‌ها دو رایانه شخصی تا سال 1977 طراحی و به بازار عرضه کردند. در سال 1985 به دلیل یک اختلاف مدیریتی، جابز از شرکت اپل جدا شد و در همان سال شرکت نکست را تأسیس کرد. مهم‌ترین محصول این شرکت، نکست کامپیوتر است که بعدها میزبان اولین مرورگر وب شد، اما در سال 1996، شرکت نکست توسط شرکت اپل به مبلغ 429 میلیون دلار خریداری گردید و اینگونه استیو جابز دوباره به اپل بازگشت. از جمله اتفاقات مهمی که بعد از برگشت جابز روی داد، معرفی آی‌فون و آی‌پد در سال‌های 2007 و 2010 است.

استیو جابز سرانجام با دچار شدن به سرطان لوزالمعده در سال ۲۰۱۱ و در سن ۵۶ سالگی درگذشت.

کتاب “زندگی نامه استیو جابز” توسط والتر آیزاکسون حقایق بسیاری در مورد شیوه نگاه او می گوید.شیوه نگاه ما به زندگی و کسب  کارمان می تواند آینده ی شغلی ما را تغییر دهد حالا که تمامی کسب و کارها به سمت دیجیتالی شدن و دنیای وب رفته اند شما هم نگرس و روش خود را تغییر دهید.

ما با افتخار اعلام می‌کنیم که به عنوان متخصصان در زمینه طراحی وب و بهینه‌سازی موتورهای جستجو (سئو)، آماده‌ایم شما را در این مسیر همراهی کنیم. سایت منعکس‌گر هویت و فرصت‌های کسب‌وکار شماست، و به وسیله بهینه‌سازی سئو، می‌توانیم آن را به دست مشتریانی برسانیم که به دنبال محصولات یا خدمات شما هستند.

چرا ما؟ تیم ما از تخصص‌هایی تشکیل شده است که با دانش و تجربه در زمینه طراحی و توسعه وب، بهترین راهکارها را برای ایجاد یک سایت جذاب و کارآمد ارائه می‌دهند. همچنین، با استفاده از تکنیک‌های سئو، می‌توانیم سایت شما را در صفحه اول نتایج موتورهای جستجو قرار داده و برای مشتریان هدف بهتر دیده‌شوید.

در این مسیر، دعوت می‌کنیم تا با ما تماس بگیرید و درباره اهداف و نیازهای خاص کسب‌وکارتان صحبت کنیم. ما با شما همراه خواهیم بود تا یک سایت منحصربه‌فرد با طراحی جذاب و سئوی بهینه ایجاد کنیم که به شما در دستیابی به اهدافتان کمک خواهد کرد.

نظرات